Drewno, jak żaden inny materiał utożsamiane jest z ciepłem i bezpieczeństwem. Posiada najlepsze właściwości izolacyjne, dając w połączeniu z nowoczesną technologią wysoką trwałość wykonanych z niego wyrobów. Produkowane przez nas okna typu EURO 68 są proste w obsłudze, energooszczędne, estetyczne i trwałe. Wytwarzane są w oparciu o nowoczesną technologię i najwyższej jakości materiały.

Aby przybliżyć nieco cykl produkcyjny w jakim powstają okna, zacząć trzeba od materiału podstawowego jakim jest tutaj drewno. Do produkcji okien i drzwi stosujemy najwartościowsze, odziemne części drzew. Poddawane jest ono również klejeniu na grubość z trzech odpowiednio ukształtowanych lamel. W ten sposób powstaje klejonka, z której wykonywane są później skrzydła i ramy okienne. Dzięki takiej technologii okna są trwałe, nie wypaczają się i przez wiele lat zachowują łatwość otwierania oraz zamykania, gdyż powyższe zabiegi wykluczają zmianę wymiarów i kształtu drewna pod wpływem zróżnicowania wilgotności. Łagodnie profilowane na krawędziach ościeżnice i skrzydła zapewniają lepsze nałożenie farby, a przez to dłuższą żywotność okien i drzwi. Okna są zabezpieczone impregnatem, a następnie dwukrotnie malowane metodą hydrodynamiczną Air Coat, akrylowymi farbami firmy Sikkens. Przeszlifowanie powierzchni pomiędzy kolejno nakładanymi warstwami wygładza strukturę, co daje nam bardzo gładką powierzchnię zewnętrzną wyrobów.

Oprócz oferowanych przez nas wysokiej klasy okuć niemieckiej firmy ROTO, wśród których występują m.in. okucia uchylne, rozwierne i uchylno-rozwierne, których elementy umożliwiają regulację położenia skrzydła w 3 płaszczyznach stosujemy również wysokoelastyczne uszczelki gumowe, które są montowane poprzez wciśnięcie w odpowiedni rowek w ramie skrzydła okiennego. Uszczelka ta zachowuje swą sprężystość w bardzo niskich temperaturach oraz nie reaguje ze stosowanymi lakierami. Po zamknięciu okna zapewnia bardzo dobrą szczelność i redukcję hałasu, wpływa na zmniejszenie strat ciepła oraz komfort przebywania w mieszkaniu. W zależności od wymagań klienta możemy zainstalować szyby o podwyższonej izolacyjności akustycznej, bezpieczne, antywłamaniowe, refleksyjne, ornamentowe. Mocuje się je za pomocą listew przyszybowych, które są przybijane specjalnymi zszywkami, niewidocznymi po zamocowaniu, co poprawia walory estetyczne okna. Jako element dekoracyjny (na życzenie klienta) wyposażamy swoje wyroby w różnego rodzaju szprosy. W naszych oknach montowany jest również okapnik, czyli aluminiowa szyna przeciwdeszczowa z systemem odprowadzania wody na zewnątrz okna. Szyna ta posiada okap chroniący ościeżnicę przed wodą.

 

Okna
Okna
Okna
Okna
Okna